Bodrum Görülmesi Gereken 10 En İyi Yerleri

Bodrum Görülmesi Gereken 10 En İyi Yerleri

 

1. Bodrum Kalesi

Bodrumun simgesi olan Kale,St. John Şövalyeleri tarafından 1402 yılında küçük bir yarımada üzerinde Aziz Peter Kalesi ismi ile inşa edilmiştir. Ortaçağ’dan kalma en iyi korunmuş kalelerden birisi olmasıyla ünlüdür.

Kalenin salonlarında eski dönemler hakkında ipuçları sunan pek çok önemli koleksiyonlara ait eserleri görebilirsiniz.Bu salonlar Türk Hamamı, Karyalı Prenses Salonu, Klasik Devir Salonu, Amphora ve Cam Batığı gibi bölümlerde sergilenmektedir.

2.Halikarnas Mozolesi

Dünyanın yedi harikasından biri olma özelliğini taşıyan Halikarnas Mozolesi, Kraliçe Artemisia tarafından Karya Kralı Mausolos için yaptırılmış olup Yunan mimarisi ve Mısır mimarisi kullanılarak yapılmış olan anıt mezardır.

3.Bitez Plajı

Bodrum’un en çok tercih edilen ve ünlü plajlarından birisi olan Bitez Plajı genelde sakin, dalgasız ve suyu ılıktır. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gelmesi ile kalabalık olmaktadır.Plajın portakal ve mandalina bahçeleri ile süslenen doğal bir manzarası da olması yoğun ilgi görmesinin sebebidir.Yolunuz Bodruma düşerse burayı görmeden dönmeyiniz.Bu arada plaj halk plajı olduğundan girişler ücretsizdir.

4. Barlar Sokağı

5.Bodrum Antik Tiyatrosu

6.Gümüşlük

7.Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

8.Halikarnas Mozolesi

9.Barlar Sokağı

10.Zeki Müren Sanat Galerisi

Leave a Comment