Bodrum Festivalleri 2020

Bodrum Festivalleri 2020

 

15.Bodrum Mandalina Hasat Festivali

 

2020 Bodrum Mandalina Hasat Şenliği 11-12 Ocak tarihinde Bodrum Dereköy’de düzenlenecek.

Bodrum Belediyesi düzenlediği Bodrum Mandalina Şenliğindeki amaç Bodrum’un yerel değeri mandalinanın tanıtılması ve yaşatılmasıdır. Şenlik, Bodrum’un Ortakent, Bitez ve Turgutreis mahallelerinde gerçekleştirilecek olan çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

51.Bodrum Deve Güreşi Festivali

Bodrum Belediyesi tarafından Kızılağaç Deve Güreşi Arenası’nda tahmini tarih 27 Aralık 2020′ de düzenlenecek olan Bodrum Deve Güreşi Festivali’ne Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin çeşitli illerinden develerin katılımıyla güreşlerin yapılması bekleniyor.

32.The Bodrum Cup

Türkiye’nin önde gelen yelken yarışı The Bodrum Cup, 32.yarışını tahmini tarih olarak 19 Ekim-24 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

4.Bodrum Bisiklet Turu

Bisiklet bir spor aracı olmasının yanı sıra, insana ve doğaya fayda sağlayan bir ulaşım aracıdır. Diğer araçlar gibi egzoz bulunmadığından gaz salınımı yoktur ve doğaya zarar vermez.İnsanı sağlıklı, zinde ve fit kalmasını sağlar. Yarışların amacı Bodrum’un bir bisiklet şehri haline gelerek Avrupa’daki örneklere rakip olmasıdır.

Bu yıl tahmini 2-4 Ekim 2020 tarihlerinde dördüncüsü düzenleneceği Bodrum bisiklet turu yarışına tüm bisiklet severlerin yoğun ilgi göstermesi beklenmektedir.

 

5.Bodrum Latin Dance Festival

Türkiye’nin turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da her sene gerçekleştirilmekte olan Bodrum Latin Dans Festivali, bu sene 5.defa 1-5 Ekim tarihleri arasında yapılması planlanmaktadır.
Etkinliğin sağladığı imkanlardan biri dans severlerin kendilerini geliştirmesi olup yurt içi ve yurt dışından gelen ünlü dansçılarla birlikte dans etmesidir.

 

5.Rixos Olive Fest Bodrum

Rixos Premium Bodrum Otel tarafından her yıl düzenlenen Rixos Olive Fest Bodrum, bu yıl 5.si 26 Eylül 2020 tarihinde düzenlenecektir. Festivalin amacı doğayı ve zeytini önemsemek ve festival tadında zeytin hasatı gerçekleştirmektir.

8.Bodrum Briç Festivali

3.Kraft Yaşam Festivali
4.Bodrum Caz Festivali
17.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali
16.Bodrum Müzik Festivali
18.Uluslararası Bodrum Bale Festivali
6.Chill-Out Festival Bodrum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment